každé úterý od 16:00 v tělocvičně ZŠ Potěhy

Ohlédnutí za víkendem:

XV.kolo

Křesetice - Tupadly 1:1 (0:0)
Pokutové kopy 5:4. Branky: 53. Klinger - 58. Zahradník. Rozhodčí: Tomáš Volenec. ŽK: Ptáčník, Mar. Jarůněk - Potměšil, Fuksa. ČK: 85. Potměšil. Diváků: 50. Křesetice: Veselý - Vonšovský, Grauer, Klinger, Zvolánek, Ptáčník (69. P. Franc), Mich. Jarůněk, Bláha, Mar. Jarůněk, Hrbek, Faltýn (40. Charvát). Tupadly: Potměšil - V. Pipek, Kořínek (73. R. Kruml), Zahradník, Plíhal, Fuksa, Smutný, Hudec (90. Palinčák), Jin. Špičák (78. Čermák), Chvátal, Císař.

Zápas “blbec”, tak by se ve zkratce dalo definovat dnešní vystoupení v Křeseticích.

Fotbal nevalné úrovně, ve kterém domácí tým po brejku využil snad jedinou svou šanci v zápase. Náš celek doplatil na neproměnování i těch nejvyloženějších příležitostí, které mnohdy s velkou dávkou štěstí pochytal domácí gólman i za přispění brankové konstrukce. Štěstěna při nás dnes nestála a ani v penaltovém rozstřelu, ve kterém byli domácí stoprocentní narozdíl od našeho celku, kdy se jako jediný neprosadil Ondra Plíhal.

Co je však znepokojující, je druhé vyloučení našeho hráče ve druhém utkání v řadě. V tomto případě se jedná o gólmana Mirka Potměšila, který musel předčasně “do sprch” za zabránění dosažení branky zásahem rukou mimo pokutové území.

-kmik-

Č.Janovice “A” - STAR “B” 2:0 (0:0)

Béčko dnes nestačilo na Červené Janovice, kterým podlehlo 2:0 na jejich hřišti.

-kmik-

H.Bučice - STAR “C” 5:2 (2:1)
Branky Star: Šabala, Čech...

Céčko dnešním dnem zahájilo jarní část soutěže. Na úvod mělo proti sobě těžkého soupeře, když zajíždělo na půdu vedoucího celku - Dynamo Horní Bučice. Na svého protivníka svěřenci trenéra Remeše st. nestačili a podlehli mu 5:2.

-kmik-

XIV.kolo

Tupadly - Kaňk 1:0 (0:0)
Branky: 90.+3 Hašek. Rozhodčí: Procházka - Šnábl, L. Kafka. ŽK. Zahradník - Veselý. ČK: 70. Vojáček - 70. Jak. Výborný. Diváků: 75. Tupadly: Potměšil - V. Pipek, Zahradník, V. Pipek, Zahradník, Hašek, Vojáček, Plíhal, Fuksa, Smutný (57. Balhák, 67. Klička), Hudec, Jin. Špičák, Císař. Kaňk: Vokoun - D. Klatka, Pešek (85. Predescu), Franc, J. Horký, Veselý, Růžička, R. Matz, Novotný, F. Černohlávek, Jak. Výborný.

Áčko výsledkově zvládlo úvodní utkání jarní části, když šťastně porazilo houževnatého soupeře z Kaňku 1:0 brankou Míry Haška v nastavení!

Výkon zdaleka nebyl přesvědčivý a drtivá většina hráčů zůstala za svými možnostmi, ovšem týmový duch a charakter se projevil v závěrečném tlaku, který vyvrcholil rozhodující brankou utkání po dobře sehraném rohovém kopu.

Konečný výsledek je pro dobře hrající hosty až moc krutý, ovšem je třeba konstatovat, že branku našeho gólmana Míry Potměšila, zejména ve druhé půli moc neohrozili. Míra udržel 4-tou nulu v řadě a stejně tak i v řadě 11-tý zápas našeho celku bez porážky!!!

Do dalších bojů se náš tým bude muset obejít bez vyloučeného Luboše Vojáčka, který v dnešním zápase obdržel naši první ČK v sezóně.

-kmik-

B tým vstoupil do jarní části úspěšně, když na domácím pažitu porazil rezervu Bílého Podolí těsně 3:2.

STAR “B” - B.Podolí “B” 3:2 (1:0)
Branky Star: Pipek Št., Koudelka, Chvátal

Céčko v generálce zajíždělo na nedaleký Štrampouch, kde nestačilo na domácí Ajax, kterému podlehlo 3:0.

-kmik-

Výsledky přípravných zápasů

Zruč nad Sázavou - STAR A 2:1 (1:0)

Branka Star: Hudec

Áčko včera odehrálo generálku na první soutěžní utkání, které je na programu již příští víkend. Soupeřem mu byla Jiskra Zruč n.S., která po podzimní části přezimovala na třetí příčce krajské I.B třídy.

Zápas se odehrál na těžkém terénu na tréninkovém hřišti ve Zruči, které bylo silně podmáčené s několika loužemi. I přesto měl duel vysokou úroveň a náboj. Ani jedno z mužstev nebylo kompletní, tak dostávali prostor i hráči širších kádrů.

Do vedení se dostali domácí, ovšem náš tým srovnal na 1:1 brankou Petra Hudce. Následně oba týmy neproměnily i ty nejvyloženější příležitosti. Závěr utkání nakonec po prostřídání zvládli lépe domácí, kteří stanovili 10 minut před koncem nechytatelnou střelou do šibenice konečné skóre zápasu 2:1 v jejich prospěch.

Příští víkend už se jede naostro o body. Prvním jarním soupeřem našeho celku bude Sokol Kaňk, který přivítáme v neděli od 15,00 hodin na domácí půdě.

Všichni jste srdečně zváni.

Sparta Kutná Hora dorost - STAR A 2:4 (2:3)

Branky Star: Klička, Hudec, Martinek, Medřický

Dnes v podvečer odehrálo naše kombinované mužstvo, doplněné o 4 hráče starších žáků (M.Mach, M.Medřický, M.Stieber a D.Prchal) další přípravné utkání. Soupeřem byl našemu celku ambiciózní tým kutnohorského dorostu, který bude v jarních bojích usilovat o postup do krajského přeboru ze současné I.A třídy.

Pohyblivý a důrazní mladíci z Kutné Hory na naše hráče vlétli od začátku s chutí a bez ostychu a ujali se brzy vedení, když překonali našeho žákovského brankáře Macha. Poté srovnal z tresného kopu Klička. Do poločasu padly ještě tři branky. Jedna soupeře a na naší straně dvě v podání Hudce a Martinka. Ve druhé půli se brankově prosadil i jeden náš žakovský hráč, konkrétně Medřický, který stanovil konečné skóre utkání 2:4 v náš prospěch.

Generálku na soutěž sehraje náš tým tuto sobotu 16.3.2019 od 15,00 hodin na hřišti ve Zruči nad Sázavou, kde se utká místním celkem, aktuálně třetím celkem tabulky I.B třídy.

STAR A - Vrdy 1:3 (1:2)

Branka Star: Špičák

Poprvé na přírodní trávě, poprvé v zimní přípravě porážka.

Áčko dnes odpoledne sehrálo další přípravné utkání s celkem Vrdů, jež působí v krajské I.B třídě. Zápas se hrál na těžkém terénu v Potěhách, který oba celky letos okusily vůbec poprvé.

V úvodu zápasu zcela dominovali hosté, kteří více bojovali, lépe se popasovali s hrací plochou a byli nebezpeční směrem dopředu. Ujali se vedení 1:0, které náš tým srovnal ve 20.minutě brankou Špičáka. Hra byla v tu dobu již vyrovnaná a přelévala se ze strany na stranu a ve vysokém tempu. Těsně před přestávkou se však hosté opět ujali vedení 2:1.

Ve druhé půli už zápas neměl takovou kvalitu a úroveň i vlivem silného větru a prostřídání hráčů. Byli to však opět hosté, kteří zvýšili z nařízeného pokutového kopu na konečných 3:1.

Příprava splnila svůj účel, nikdo se nezranil a jede se dál...

V úterý odehraje kombinované mužstvo zápas v Kutné Hoře s místním starším dorostem a v sobotu čeká svěřence trenéra Karla Mikeše generálka s dalším účastníkem I.B třídy - Jiskrou Zruč n.S. na přírodní trávě ve Zruči.

Malešov - Star A 2:3 (1:3)

Branky Star: Špičák 2x, Císař

Áčko dnes odpoledne sehrálo své druhé zimní přípravné utkání. Na UMT v Kutné Hoře se utkalo se svým soupeřem z okresního přeboru - SK Malešov.

Obě mužstva hrála v kombinovaných sestavách a s četnými absencemi hráčů, což se podepsalo i na obrazu hry. I přesto se naše mužstvo dostalo brankami Špičáka a Císaře do tříbrankového vedení 3:0. Soupeř však do poločasu stačil snížit nechytatelnou střelou o tyč na 3:1.

Druhé dějství bylo plné nevynucených nepřesností a na naší straně se vytratil pohyb a bojovnost, čehož soupeř využil a snížil na konečných 3:2 v náš prospěch. Když přičteme spoustu čistých brankových příležitostí, které nám pochytal soupeřovu branku hájící námi zapůjčený Šimon Pipek, tak konečný výsledek musíme brát...

Bílé Podolí - STAR A  3:3 (1:1)

Branky Star: Císař, Plíhal, Krupička

A-mužstvo dnes odpoledne sehrálo své první přípravné utkání zimní pauzy. Trenér Karel Mikeš se musel obejít bez nejzkušenějších hráčů (Potměšila, Krumla a Chvátala), kteří si plnili své otcovské povinnosti na dětském karnevalu. Dále pak absentovali nemocní Hašek se Špičákem, dovolenkující Klička a pracující Kořínek.

Utkání se hrálo ve svižném tempu a za hezkého počasí na UMT v Kutné Hoře.

Naše mužstvo začalo aktivně a od samého začátku se tlačilo dopředu a ohrožovalo branku soupeře. Ve 25.minutě se prosadil Císař a poslal náš tým do vedení 1:0. Soupeř však do poločasu stačil skóre srovnat na 1:1. Oba týmy však měly i další slibné příležitosti, které však zůstaly nevyužity.

Druhá půle byla ovlivněna střídáním na obou stranách, z čehož těžilo zejména naše mužstvo, které se dvěma brankami Plíhala a Krupičky dostalo zaslouženě do dvoubrankového vedení 3:1. Ovšem v poslední pětiminutovce proběhl v naší defenzívě nečekaný kolaps, kdy soupeř dvakrát rozvlnil síť svatyně 16-letého Šimona Pipka a srovnal tak na konečných 3:3.

V dalším utkání se naše Áčko příští sobotu střetne s celkem Malešova. Opět na UMT v K.Hoře od 16,00 hodin.